Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

Jesteśmy czytelnikami szkolnej biblioteki

21 marca 2018 roku był ważnym dniem dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Dziadowicach, w tym dniu bowiem odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki”. Organizator uroczystości, bibliotekarz – pani Lilla Herbich serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych: Radę Rodziców, nauczycieli, uczniów klas starszych oraz bohaterów uroczystości czyli pierwszaków. Pani bibliotekarka zachęcała uczniów do jak najczęstszych wizyt w bibliotece szkolnej w której na nowych czytelników czeka wiele ciekawych bajek. 

Koleżanki i koledzy z klasy V recytowali wiersze Jana Brzechwy, aby zachęcić najmłodszych kolegów do czytania książek.

Czytanie jest dla dziecka przede wszystkim źródłem przyjemności i formą rozrywki, ale również może sprowadzać się do poszerzenia dziecięcej wiedzy i wspomagania wielu istotnych sfer rozwoju - tymi słowami zachęcała najmłodszych uczniów do czytania książek Pani Dyrektor Renata Bińkowska. W dalszej części uroczystości bibliotekarka odczytała Akt pasowania a przyszli czytelnicy zgodnie wypowiedzieli słowo „Przyrzekam” po czym każdy pierwszak został pasowany na czytelnika przez Panią Dyrektor dużym ołówkiem i wpisał swoje imię pod tekstem przyrzeczenia. Uczniowie przyrzekli, że będą szanować i dbać o wygląd książki. Po złożeniu takiej obietnicy panie z Rady Rodziców - pani Anna Mielcarek i pani Izabela Stachowiak w podziękowaniu za zaproszenie wręczyły każdemu dziecku pamiątkową, pierwszą książeczkę tradycyjnie ufundowaną przez Radę Rodziców. Również uczniowie z klas starszych przygotowali swoim młodszym kolegom upominki wykonane własnoręcznie, którymi były zakładki do książek. Po uroczystości pierwszaki z bibliotekarką i wychowawczynią udały się do biblioteki, aby wypożyczyć pierwszą książkę. 

                                                                                         Lilla Herbich 

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności