Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dziadowicach » AKTUALNOŚCI » Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

Tydzień Promocji Zdrowia

W kwietniu z okazji Światowego Dnia Zdrowia organizowany jest co roku w Szkole Podstawowej w Dziadowicach Tydzień Promocji Zdrowia. W tym czasie realizowane są różne działania, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia.

W tym roku na początku tygodnia zdrowia odbył się apel, w trakcie którego dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie pod tytułem „Żyj zdrowo”, a uczennice klasy VI przybliżyły tematykę związaną z tegorocznym hasłem, jakim jest powszechne ubezpieczenie społeczne. Przygotowana została gazetka tematyczna w holu szkoły.

W kolejnym dniu zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe na temat stresu i jego wpływu na życie młodego człowieka, które poprowadziła szkolna psycholog, pani Karolina Niespodziańska. Uczniowie uczyli się rozpoznawania objawów stresu, ćwiczyli jak odreagowywać napięcia i ograniczać negatywne następstwa stresu. Zajęcia te szczególnie przydały się ósmoklasistom, których czekał trudny egzamin podsumowujący naukę w szkole podstawowej.

W kolejnym dniu dzieci z klas młodszych oraz dziewczęta z klas IV - VIII wzięły udział w zajęciach aerobiku prowadzonych przez koleżanki z klasy VI pod kierunkiem pani Anny Węs, natomiast starsi chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. Uczniowie wykonywali też plakaty promujące różne formy sportu. Promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży jest bardzo ważna. Ruch sprzyja nie tylko zdrowiu, ale pomaga również ciekawie wykorzystać czas wolny i dzięki redukcji stresu wpływa na mniejszą podatność na nałogi.

Następny dzień poświęcony był bezpiecznemu i odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu. Tę tematykę przybliżała uczniom nauczycielka informatyki pani Elżbieta Wilczyńska oraz wychowawcy. Ostatni dzień poświęcony był zdrowemu odżywianiu. Uczniowie poszczególnych klas pod opieką wychowawców przygotowywali zbilansowane potrawy – kanapki, sałatki, tosty. Rozmawiali o produktach, które powinny znaleźć się w codziennej diecie i o tych, których spożywanie powinniśmy ograniczyć, a nawet wyeliminować.

Wszystkie działania, obejmujące różne aspekty zdrowego stylu życia miały na celu propagowanie właściwych postaw w młodym wieku. Mamy nadzieję, że wpojone w młodości zdrowe nawyki zostaną z uczniami na lata i pozwolą im cieszyć się dobrą formą przez całe życie.

Dorota Stefaniak

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ


Pozostałe aktualności